KONST / Ramar / Ram 2836002
*
nr 283 6002
Ram
förgylld, innemått 76x107,5 (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 21:12:15
1
350 kr
9/11 08:39:45
2
150 kr
9/11 22:43:32
3
450 kr
10/11 11:33:48
4
500 kr
10/11 15:08:21
5
ledande budet*
10/11 15:21:04
6
650 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad ram ramar
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
*
Ram
nr 283 6002
Ram
förgylld, innemått 76x107,5 (sk)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 21:12:15 | 1 | 350 kr |
9/11 08:39:45 | 2 | 150 kr |
9/11 22:43:32 | 3 | 450 kr |
10/11 11:33:48 | 4 | 500 kr |
10/11 15:08:21 | 5 | ledande budet* |
10/11 15:21:04 | 6 | 650 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad ram ramar
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06